Valašský pohár Ski&Golf vyhráli Gola a Halaštová

Celkem 37 lyžařů-golfistů se utkalo v 1. ročníku Valašského poháru Ski&Golf, který se konal 31. 3. a 1. 4. díky spolupráci Ski areálu Razula, Valašského golfového klubu Rožnov pod Radhoštěm a Golf Clubu Horal.

Závod se konal ve dnech 31. 3. a 1. 4. První den se jel obří slalom na sjezdovce Razula ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Počasí pořadatele a závodníky zkoušelo. Zatímco ráno pršelo, během dne se obloha rozjasnila a střídavě se ukazovalo sluníčko. Na start dvou kol obřího slalomu se postavilo 33 mužů a 4 ženy. Do výsledku byl započítán lepší z obou výsledků.

Druhý den kombinační soutěž pokračovala na hřišti Valašského golfového klubu v Rožnově pod Radhoštěm. Všechny účastníky přivítalo mrazivé ráno s teplotou těsně nad bodem mrazu a zasněženými greeny. Počasí se však během dne umoudřilo a s aprílovou proměnlivostí se střídal sluneční svit se sněhovou přeháňkou.

Přes nepřízeň počasí všichni účastníci hru na 18 jamek dokončili. V kategorii žen zvítězila Aneta Halaštová před Janou Krutílkovou a Danou Holotíkovou. V soutěži mužů dominoval Pavel Gola, na druhém místě se umístil Libor Lacina ml. a na třetím Vojtěch Vala. Perličkou na dortě bylo dosažení „hole in one“ na 15. jamce Františkem Venturou.

Kompletní výsledková listina je ke stažení zde.